Parsel parsel eylemişler Urfa'yı

Parsel parsel eylemişler Urfa'yı

Parsel parsel eylemişler urfayı
Cılız bir eleştiriden başka nem kaldı. 
Hepimizin sesini soluğunu  kestiler.  Bir akilsiz baştan gayri nem kaldı. 
Sosyal medyada dolaşırken şanlıurfa büyükşehir belediyesinin bazı dairelerine başkan atandigina dair haberlere denk geldim. Yine bazı sosyal medya kullanıcılarının urfada nüfusun göz ardı edilmeyecek ve mevcut belediye başkanına en büyük desteği sağlayan araplardan bir tane bile daire başkanı olmadığına dair paylaşımlar gördüm. Bu durumu araştırdığımda gerçekten urfada araplardan hiç bir daire başkanı olmadığını öğrendim. Urfadaki tüm bürokratik makamların içlerinde mevcut belediye başkanın da olduğu dar bir oligrak çevre tarafından tutulduğunu    hak hukuk adalet ve etik kuralları tamamen yok sayılarak bu dar zümrenin feto benzeri kendi sistemi içinde atama görevden alma itibarsizlastirma ve yükseltme işlemlerini yaptığını gördüm. Bu amaçlar uğruna basinda baroda ve diğer kamu kurumlarında eşgüdümlü olarak çalıştıklarını gösteren emarelere denk geldim. 
Hak adalet ehliyet liyakat ve dürüstlük kurallarının bu kadar çiğnenip yinede muteber şahsiyet olunması bana aşık mahzuninin bu dizelerini hatırlattı. Bende biraz sahsima uyarlayarak yazdım. 
Kamu kurumları ne feto nede başka cemaat parti örgüt veya oligrak gruplarının kontrolünde olmamalıdır. Bu tür kontroller hepsi kurumlara devlete ve millete zararlıdır. Bize cılız bir eleştiri yapmak kalmış. Umarım bu cılız eleştiriler gerçek bir dip dalgasına döner de halk olarak huzurlu ve korkusuzca yasayabilecegimiz günleri görürüz .